ПОДІЯ ОДНА – ОЦІНКИ ПРОТИЛЕЖНІ…

 

Як у Кропивницькому відзначили першу річницю перейменування міста? Оскільки сам у заходах участі з власних міркувань не брав, хоча мав особисте запрошення від організаторів на Театральній площі, захотілося подивитися на своєрідний ювілей очима місцевих мас-медіа. Сайт “Рідний край” стисло, але з розкішною ілюстрацією передав урочисту атмосферу зібрання громадян міста, які зібралися на Театральній площі Кропивницького. Показово, що серед присутніх були народний депутат України О. Горбунов, голова обласної ради О Чорноіваненко, міський голова А. Райкович. Світлини Тетяни Пташник передають хвилюючу мить вшанування полеглих бійців біля пам’ятника у Ковалівському парку. Авторка тексту Дар’я Барвінок вдало вставила у свій текст слова Єпископа Кропивницького і Голованівського Марка. Владика у стислій, але мудрій за змістом формі передав почуття людей, які об’єдналися навколо української назви міста на сивому Інгулі. Цей самий сайт висвітлив фотофлешмоб, який активісти урбаністичної платформи ”Мости до міста”’ влаштували цього дня. Мета заходу, за словами організаторів – посилення позитивного іміджу міста Кропивницького, підвищення його медійної присутності в інформаційному просторі країни. З цікавістю читається і переглядається матеріал (жанр важко визначити) у ”Точці доступу” із викладом оцінки події відомими в області людьми, у їх числі народними депутатами, міським головою. Цікаві інформацію з кількома світлинами з Театральної площі подали ”Україна-центр”, ”Гречка”, DEPO. ua. ”Перша електронна газета” представила тексти опитувань журналістів ”Радіо Свобода” жителів міста на його вулицях.
Звичайно, як прийнято у журналістиці, Audiatur et altera paps – треба вислухати й протилежну сторону. Насамперед, російськомовні сайти. CENTR.kr.ua відразу лякає вбивчим заголовком: ” В годовщину недемократического переименования Кировограда в крепости прошел митинг”. Учора дивився напряму репортаж з фортеці про той мітинг. Словники тлумачать термін ”мітинг”: – масові збори з приводу обговорення злободенних, переважно політичних, питань. ”Масовим” за участі двох десятків людей, перед якими виступає голова ГО ”Центр соціального партнерства О.Макієнко, назвати проблематично. Цей сайт подає так само грізний заголовок ”В День надругательства над демократией в Кировограде прошел автопробегом”. (Так у тексті). ”Вистрілив” заголовком-перлом і DOZOR: ”У Кіровограді відбувся автопробіг проти цинічного рішення Верховної Ради”. Така вже смілива оцінка законодавчого органу країни.
У пресі напередодні промелькнуло оголошення, що подібний захід того дня мав відбутися на площі Героїв майдану. Однак звітів про нього на час написання цього огляду (16 година) у добірці новин не знайшов. Можливо, з’явиться пізніше…

Фото Юрій Матівоса.
Фото Юрій Матівоса.
Юрій Матівос
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s