Бережинка – битва за врожай.

  

Хронологія подій.

Частина перша. Рейдери.

Історія бере свій початок від 27 квітня 2017 року – саме у цей день власник сільськогосподарського підприємства ТОВ “Нива-2010” Микола Трибиненко, якому належать 65% частки компанії (інші 35% належать двом його синам), начебто підписав договір дарування, за яким його корпоративні права перейшли до зареєстрованої у Белізі офшорної компанії “Фортресс оф ану Ессошиейшн ЛТД”. Даний договір був посвідчений приватним нотаріусом Задніпряним О.А. (місто Кропивницький).

Власник ТОВ “Нива-2010” Микола Требиненко, який за версією рейдерів подарував свій бізнес невідомим особам:

Того ж дня відбувається інші важливі події:

– офшорна компанія з Белізу швидкоруч продає свої корпоративні права такому собі ТОВ “Торговий дім Дніпромет” (місто Дніпро);

– державний реєстратор з Дніпропетровської області Руденко В.І. із порушенням вимог чинного законодавства проводить у Єдиному державному реєстрі зміну керівника, складу учасників, адресу місцезнаходження та кінцевого бенефіціарного власника ТОВ “Нива-2010”.

– у ТОВ “Нива-2010” з’являється два кредити загальною сумою 27млн.грн, датовані груднем 2016 року, і за дивовижним збігом обставин справа про стягнення боргу саме 27 квітня 2017-го надходить до державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області, яке Постановою ВП №53846594 від 27.04.2017 року відкриває провадження, блокує рахунки і накладає арешт на майно ТОВ «Нива – 2010».

03 травня 2017-го начебто нові співвласники, отримавши новоспечені документи з держ.реєстру та у супроводі приватної охоронної компанії “Борисфен” (належить народному депутату партії Народний Фронт Юрію Березі) прибувають у село Бережинка на територію сільськогосподарського підприємства, захоплюють офіс та бухгалтерію. Коли на місце події прибув реальний керівник Микола Трибиненко, то рейдери йому повідомили про існуючий борг у 27млн.грн та про те, що він вже не є ані власником, ані директором, а якщо йому щось не подобається, то нехай звертається до суду.

Обурені цинічним нахабством родина Трибиненків та селяни звертаються із заявами про злочин у поліцію, прокуратуру та управління юстиції, і намагаючись привернути увагу до рейдерської атаки проводять декілька акцій протесту у Кропивницькому та Києві включно із тимчасовим перекриттям траси Кропивницький-Кривий Ріг.

У відповідь злочинне угруповання проводить прес-конференцію, на якій новопризначений зі сторони рейдерів директор Григорій Скаленко та його адвокат заявили наступне: “Ми вважаємо, що нас, добропорядних підприємців, просто-напросто ошукали – ті люди, які продали нам корпоративні права на це підприємство кудись зникли і не виходять на зв’язок” – дуже смішно. “Чесні та порядні” бізнесмени з Дніпра за один день придбали бізнес вартістю 5млн.$ невідомо в кого і тепер не можуть знайти тих продавців. Ну, нехай буде так.

На фото Григорій Скаленко:

Але ж як виявилося пізніше, новопризначений директор Скаленко у 2012 році вже був судимий за шахрайство та підробку документів, що спричинило тяжкі наслідки. Більше того, на початку цього року він також був директором компанії, яка намагалася за допомогою аналогічного рейдерства захопити контроль над маслозаводом в смт. Братське Миколаївський області – про це повідомив директор маслозаводу Анатолій Доценко, а саме що 13 січня 2017 року після незаконної зміни даних у держ.реєстрі на завод у супроводі тієї самої охоронної агенції нардепа Берези “Борисфен” прибули представники компанії з того ж міста Дніпра. Юридчна особа була іншою – ТОВ “Олтрейд-2016”, а от директором був вже знайомий нам раніше судимий Григорій Скаленко:

https://surmasite.wordpress.com/2017/07/01/підприємець-з-миколаївщини-у-нас-з-б/

Ситуація потроху набуває розголосу і губернатор Кіровоградської області був змушений втрутитися та провести нараду із залученням керівництва поліції, прокуратури та управління юстиції, проте жодного результату ця нарада не дала – розслідування та перевірки гальмувалися усіма відомствами. Паралельно рейдери залякували селян, щоб ті підписували нові договори на оренду своїх земельних паїв з новопризначеним директором.

Тим часом Микола Трибиненко винайняв кіровоградську охоронну агенцію і 23 травня за допомогою селян-фермерів вигнав рейдерів з території підприємства, проте жодних адекватних дій по відношенню до рейдерів ані від прокуратури області, ані від поліції чи управління юстиції так і не було. Та наближалася жнива, а врожай для рейдерів – це дуже ласий швидкий кошт, який вони не могли упустити

25 червня рейдери з “Народного фронту” вирішили діяти і відправили у Бережинку на повторне захоплення 50 озброєних тітушок з компанії “Борисфен”. Цікавий факт – найнята законними власниками раніше охоронна агенція з Кропивницього просто пішла собі геть за пів-години до нападу. Поліція на заклик селян про допомогу не реагувала протягом двох годин, тож селяни та фермери зрозуміли – допомоги та захисту від влади не буде і тому вирішили діяти самостійно. Озброєні вилами, лопатами та дрючками, розлючені свавілям рейдерів та влади люди накинулися на тітушок незважаючи на наявність у тих зброї. Тітушки намагаючись залякати селян почали стріляти у повітря, проте людей це не зупинило, тож зрештою рейдери почали розбігатися по селу, а селяни влаштували справжнє тітушко-сафарі, за результатами якого вони власноруч загнали та затримали 31 особу, яких пізніше було передано представникам поліції – так, поліція зрештою прибула, але як з’ясувалося не на прохання селян про допомогу, а на виклик представників рейдерів “Хулиганы зрения лишают”.

Начальник поліції Кіровоградської області Кондрашенко С.Г. розумів, що враховуючи настрій людей просто відпустити “тітушок” він не може, тому їх таки було затримано.

Полковник Сергій Кондрашенко, якого Аваков призначив керувати поліцією Кіровоградської області у 2015 році:

За годину після затримання “тітушок” з фірми “Борисфен” очільнику поліції зателефонував народний депутат Юрій Береза і вимагав негайного звільнення своїх підлеглих. І вже наступного дня їх усіх за рішенням суду було звільнено під домашній арешт.

Народний депутат партії “Народний фронт” Юрій Береза:

До речі цікавість Берези до сільськогосподарского бізнесу не випадкова – він почав активно займатися рейдерством одразу, як став народним обранцем – про один із таких епізодів, який стався також у Кіровоградський області детальніше за посиланням:

http://zovzakona.org/lichnye-porucheniya-semejstva-berezy

Тим часом Микола Трибененко усвідомив – усі обіцянки посадових осіб у захисті його майна та відновленні законності виявилися марними, бо ж рейдери, а саме депутати від “Народного фронту” та міністр МВС Аваков й міністр юстиції Петренко, виявилися керівниками усіх тих посадових осіб. Тому фермер звернувся із закликом про допомогу до тих, кому сам допомагав і під час ведення бойових дій, і під час Торгової блокади окупованих територій, а саме до Народного депутата Семена Семенченко та ветеранів добровольчого батальйону “Донбас”.

Народний депутат України, командир добровольчого батальйону “Донбас” Семен Семенченко:

Ввечері 26 червня 2017 року ветерани “Донбасу”, “Айдару” та “ОУН” прибули у село Бережинка задля захисту героїчних селян та їх врожаю, де були зустріті спочатку поліцією, яка щоправда зважаючи на присутність Народного депутата не наважилася чинити якісь протиправні дії, а просто запитала про мету приїзду. Ну а далі вже у самому селі ветеранів оплесками зустрічали зневірені у майбутньому селяни, які нарешті побачили, що є кому в цій країні стати на їх захист і від нахабних рейдерів, і від злочинної влади.

Начебто усе – кінець історії. Рейдерів прогнали, на захисті бойові ветерани, тож можна спокійно повертатися до роботи на землі і починати збирати врожай. Але історія тільки-но починалася і вже за добу про невеличке село та місцевих героїчних селян-фермерів дізнається уся Україна.

Частина друга.

Аваков та злочинці у погонах.

Перша доба опісля прибуття ветеранів пройшла спокійно – фермери готувалися до початку жнив. Та надвечір 27 червня 2017 року територію підприємства оточили більш ніж 250 працівників правоохоронних органів. Пізніше було встановлено, що за особистою вказівкою міністра МВС Авакова у Бережинку для протидії селянам та ветеранам було відправлено 5 підрозділів поліції та 1 підрозділ НГУ:

НГУ – в/ч 3011 (Кривий Ріг);

Батальйон поліції «Святослав» (Кропивницький);

Міськвідділ управління поліції (Кропивницький);

КОРД (Київ);

Зведені загони райвідділів кіровоградської області;

Загін кінологів з собаками;

Керували діями підлеглих полковник Піцків (довірена особа Авакова, колишній кандидат до ВРУ від партії «Народний фронт», нині – заступник начальника превентивних дій Національної поліції України) – на фото стоїть зліва від Берези:

та полковник Голяков (довірена особа мера Кривого Рогу Юрія Вілкула, за часів Революції Гідності очілював ГО “Муніципальна гвардія”, представники якої займалися побиттям прихильників Євромайдану як у Кривому Розі, так і у Києві):

Детальніше про ганебні вчинки Голякова під час Революції Гідності за посиланням:

https://www.facebook.com/ievgen.shevchenko.7/posts/10207399650909376

Другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Віногродський (позивний «Гал») задля унеможливлення провокацій вишукував усіх добровольців у дві шеренги – жодної зброї чи спец.засобів в руках у ветеранів не було. До нього підійшла невстановлена особа у формі поліції та закритим балаклавою обличчям і сказала, що усі ветерани мають пройти до цивільного автобусу із зеленими (волонтерськими) номерами. На що “Гал” зажадав від особи, по-перше, представитися та пред’явити службове посвідчення, а по-друге, пояснити їм статус затриманих, повідомити про те порушення закону, яке наразі їм інкримінується і на підставі чого взагалі діють представника поліції та нац.гвардії. І вже тоді після оформлення протоколів затримання ветерані будуть згодні виконати їх законні вимоги.

Проте на цьому діалог було завершено і прозвучала команда: “Ломай Донбасс!” – поліція та нац.гвардія накинулися на добровольців та селян, які також стояли поруч. Побиття відбувалося із застосуванням спец.засобів, сльозогінного газу, гумових кийків та вогнегасників, які вони направляли у натовп. Також окремі особи у формі не маючи кийків били ветеранів та селян прикладами автоматів – пізніше постраждалі будуть вказувати за ці факти у заявах про злочин.

Відео:

https://www.facebook.com/olya.volina/videos/pcb.249072765587653/249069032254693/?type=3&theaterЕвгений Шевченко

Предприниматель, ветеран батальона “Донбасс”

https://censor.net.ua/blogs/6453/berejinka_bitva_za_vrojayi

Advertisements