Хто і що будуватиме на Кущівці?

Хто і що будуватиме на Кущівці?

На початку червня, через дорогу від “АТБ”, що на Кущівці, буквально за день виріс металевий паркан, і розпочалися роботи з підготовки земельної ділянки під нове будівництво.

Це надзвичайно обурило старожилів Кущівки, адже огорожу почали встановлювати на місці фруктового саду, який вони посадили і доглядали роками. Мешканці вийшли з протестом, щоб запобігти знищенню зелених насаджень і не допустити незаконного, на їх думку, будівництва. На зустрічі з мітингувальниками був присутній і голова “земельної” комісії міської ради Кропивницького Олександр Шамардін, який переконував людей, шо будівництво цілком законне, і є всі відповідні документи та дозволи. Цікаво, що ці документи оформлені на найближчого родича депутата – його батька, пенсіонера Сергія Івановича Шамардіна. Саме він є власником даної земельної ділянки і може використовувати її під будівництво та обслуговування будівель торгівлі.
Зі слів мешканців, їм пообіцяли, що найближчим часом на місці сільськогосподарського ринку, на якому торгували переважно овочами, рибою та зерновідходами для худоби, буде працювати повноцінний ринок і виробники зможуть реалізовувати свою продукцію у МАФах площею по 25-30 кв. м. Та чи зможуть вони сплачувати пану Шамардіну орендну плату близько 5-6 тис. гривень на місяць? Це вже інше питання.
Ми спробували з’ясувати, як пенсіонеру Сергію Івановичу вдалося отримати земельну ділянку, яку можна використовувати в комерційних цілях, і чи так легко це зробити іншому пересічному пенсіонеру, якому не пощастило бути батьком голови “земельної” комісії.
Усе почалося з того, що, ще будучи депутатом міської ради від Партії регіонів, Олександр Шамардін придбав у громадянина Тарасова Б. В. земельну ділянку по вулиці Генерала Родимцева 1 загальною площею 0,929 га, яку оформив, звісно ж, на свого батька. Чомусь отримавши на Кущівці від міської ради довгоочікувану землю під будівництво омріяного житлового будинку (рішення Кіровоградської міської ради № 3376 від 15.04.2010 року «Про передачу Тарасову Б.В. безоплатно у власність земельної ділянки на перехресті вулиць Тульської та Генерала Родимцева), Тарасов Б. В., не зволікаючи, перепродав її людині з відомим прізвищем. І щоб придбана земля приносила родині Шамардіних прибутки, у 2016 році (рішення КМР № 533 від 30 липня 2016 р.) цільове призначення земельної ділянки було змінено на «будівництво та обслуговування будівель торгівлі», а землю дозволено використовувати в комерційних цілях. При цьому, інші пересічні підприємці земельні ділянки під об’єкти торгівлі отримують виключно через аукціони і за досить високою ціною. Та Олександр Шамардін зробив усе набагато простіше і дешевше: витратився лише на розроблення проекту землеустрою (орієнтовно 3-6 тис. грн.) і розгорнув будівництво власного ринку на Кущівці.

2212Уже тривалий час, просто-таки через дорогу від нового будівницт-ва працюють магазин «АТБ» та кафе «Баку», які теж розташовані на землі, що приносить прибутки родині Шамардіних. Так, у квітні 2012 року Кіровоградська міська рада (рішення КМР № 1676 від 24.04.2012 р.) тому ж таки батькові Олександра Шамардіна передала в оренду земельну ділянку загальною площею 0,1 га по вул. Преображенській 109. Згодом за цією адресою виросли і вищезгадане “АТБ” та кафе «Баку». При цьому орендна плата для власника чомусь була встановлена у мінімальному 3% розмірі (як для бібліотек чи будинків культури). У той самий час інші власники об’єктів комерції сплачують за оренду земельної ділянки від 6 до 12% від нормативної грошової оцінки.
Місцеві жителі запевняють, що й сауна, яка розташована навскоси від Кущівського «АТБ», теж є власністю місцевого депутата і ще одним джерелом наповнення його сімейного бюджету.
Наразі мешканцям Кропивницького невідомо, скільки соток чи може, й гектарів власності міста голова “земельної” комісії отримав подібним чином.
Оксана Скрипнікова

http://tribuna.kr.ua/vlada/khto-i-shcho-buduvatyme-na-kushchivtsi.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s