Кропивницький: політичні бірюльки та «згуртовані бабульки»

Кропивницький: політичні бірюльки та «згуртовані бабульки»

В Кропивницькому з’явився новий помітний політичний прошарок, який з упевненістю можна назвати «згуртовані бабульки».

Таке ОПГ (організоване пенсійно-політичне групування) з людей пенсійного віку дуже часто останніми роками використовували на різних політичних заходах: сесіях рад, мітингах протесту і підтримки. Першими цю форму роботу застосували комуністи, потім окремі депутати з маргінального підгодованого середовища своїх округів, і навіть московська церква в «битві за Єлисаветград». Були такі бабульки та на Донбасі, де підсумок їх використання всім відомий.

Останні приклади їх появи зафіксовані на сесії міської ради, при появі двох Андріїв, а саме Райковича і Табалова у прес-клубі та на зборах по відкликанню мандата депутата Олександра Артюха. І всюди голоси ОПГ були за чинну владу. Все з їх слів дуже добре: підвищення тарифів на комуналку, дії депутата Артюха, і все інше про що їм в майбутньому доручатимуть підтримувати.

Бабульки з ОПГ прибули раніше ніж за годину до початку громадських зборів на підтримку відкликання депутата Олександра Артюха. Вони внесли дисонанс і певну пікантність у цей захід. Спочатку вони жваво реєструвалися, а потім так само викреслювали себе з реєстраційних списків. Зробивши останню дію ця, вибачте на слові, сіра маса, почала шукати інші списки на підтримку їх «улюбленого» депутата. Щоб збори були правочинними та відбулися багато, хто реєструвався і йшов собі далі. Для їх законності була потрібно реєстрація не менше як 300 виборців. Бабульки з ОПГ, потрапивши в зал, голосували проти відкликання депутат. Їх «сіра маса» була недостатньо потужною, бо налічувала всього трохи понад 80 прихильників. На лице прокол в організаторів зриву зборів виборців.

Подальша процедура триватиме близько двох місяців. Це десять днів на збір підписів, двадцять днів на їх перевірку міською виборчою комісією, яка залучатиме до цього Держреєстр та правоохоронців у разі потреби. Після підбиття підсумків перевірки рішення про відкликання від міської комісії надсилається до керівного органу партії «Самопоміч», за списком якої Олександр Артюх став депутатом. Після вердикту партійного керівництва міська виборча комісія приймає своє рішення про припинення депутатських повноважень та заміну Олександра Артюха та наступного кандидата у партійному списку, у разі його згоди на це.

Але може статися, що міська виборча комісія припинить дію ініціативної групи з відкликання депутата. Формальними причинами цього може бути порушення термінів збору підписів, помилки в наданих документах. Тут вже, говорячи по простому все залежить від дій окремих її членів, які як депутати перебувають під політичними впливами. Слід відзначити навіть можливість «зачистки під потрібне рішення» через партії та ЦВК складу міської виборчої комісії, що не виключає закон. Діють же «змови і домовленості» у міській раді, а тут такий же «паралельний політичний світ» лише іншого рівня.

Пам’ятаючи останні місцеві вибори, дива статися не може. Відверто кажучи, найкращі внутрішньопартійні депутатські ротації відбуваються за згодою. Одна така ротація в міській раді вже відбулася, але зараз партія «Самопоміч» стикнулася з іншим. Це інакше, як кон’юнктурним і політичним спротивом особи та назвати не можна. Людину, кажуть, виключили з партії та фракції, але вона вперто тримається за мандат. І при тому під гаслом «мене обирала громада і я її не зраджу». Для чого це все робиться немає сенсу коментувати, але пару місяців перепитій з цим мандатом ще попереду.

За законами жанру скандальних хронік після втрати мандату можливі ще і «судові продовження». Та крапку у всьому цьому за Законом «Про місцеві вибори» ставить лише міська виборча комісія. Її слово останнє навіть після рішення суду. Одного разу в Україні був прецедент, коли в 2002 році в Херсоні обласна виборча комісія, розглянувши рішення суду, лише прийняла його до ознайомлення. В рішенні комісії було зазначено, що органом який проводить вибори та оголошує їх підсумки є зазначена комісія, а не суд, який того разу вимагав поміняти кандидатів місцями у списку.

Автор 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s