Закутки провінційної політики Кропивницького

Закутки провінційної політики Кропивницького

В Кропивницькому стався політичний прецедент – частина міської громади разом з партією «Самопоміч» вирішила за політичну зраду відкликати депутата міської ради Олександра Артюха.

Таке у місті відбувається вперше, але раніше і відбутися не могло. А не могло відбутися, бо в Законі «Про місцеві вибори» не була практично передбачена процедура відкликання. Цю норму у вигляді довгої процедури ввели в закон лише у липні 2015 року, напередодні останні виборів до місцевих рад.

Першого квітня, і цьому щось є, розпочата процедура відкликання, але недолугі журналісти вже написали, що депутата і «відкликали», і «позбавили роботи депутата». А мова йде лише про позбавлення депутатського мандата і депутатських повноважень та заміну згаданого депутата на іншого, наступного з рейтингового партійного списку «Самопомочі», що сформувався після голосування на виборах 25 жовтня 2015 року. То ж було у перший день квітня, вибачте за тавтологію, зроблено лише перший крок, згідно чинного законодавства. Питання проголосоване. Далі в трьох денний термін особа, що обрана представником ініціативної групи зі збору підписів подає відповідний лист повідомлення про факт зборів, з витягом з їх протоколу до міської виборчої комісії. Зразок підписного листа приймається зборами. Після дня повідомлення міської виборчої комісії про рішення зборів розпочинається збір підписів ініціативною групою, для нашого випадку, за законом на це відводиться десять днів. Кількість підписів зібраних ініціативною групою повинна бути більшою за партійну квоту здобуту партією «Самопоміч» на виборах до міської ради.

Багато байок витає у місті про перевірку підписних листів поліцією та СБУ. Ці правоохоронні органи не є суб’єктами виборчого права, і не приймають в них ніякою участі. Вони беруться до справи лише у випадку надходження відповідних заяв про правопорушення. Перевірку 10% з наданих підписів, за законом здійснює міська виборча комісія у двадцятиденний термін разом з органами Держреєстру і правоохоронцями у разі потреби перевірки правдивість підписів.

Окремі підписи при перевірці, звичайна річ, виборча комісія має право і не врахувати. Це підписи зроблені однією особою двічі; підписи з відсутністю відповідних даних про особу підписанта; підписи вчинені іншими особами за підписанта; особою, що не проживає у місті та особами, які не мали права голосу на день виборів. Ця ж комісія і приймає офіційне рішення про відкликання депутата, про що повідомляє вищий керівний орган партії, а він приймає своє рішення про відкликання, про що повідомляє комісію. На підставі вже партійного рішення про відкликання комісія, за Законом «Про місцеві вибори» і відкликає депутата.

Але міська виборча комісія може і припинити дію ініціативної групи з відкликання депутата. Формальними причинами цього може бути порушення термінів збору підписів, помилки в наданих документах. Тут вже, говорячи по простому все залежить від дій окремих її членів, які як депутати перебувають під політичними впливами. Слід відзначити навіть можливість «зачистки під потрібне рішення» через партії та ЦВК складу міської виборчої комісії, що не виключає закон. Діють же «змови і домовленості» у міській раді, а тут такий же «паралельний політичний світ» лише іншого рівня. Пам’ятаючи останні місцеві вибори, дива статися не може. Відверто кажучи, найкращі внутрішньопартійні депутатські ротації відбуваються за згодою. Одна така ротація в міській раді вже відбулася, але зараз партія «Самопоміч» стикнулася з іншим. Це інакше, як кон’юнктурним і політичним спротивом особи і назвати не можна. Людину, кажуть, виключили з партії і фракції, але вона вперто тримається за мандат. І при тому під гаслом «мене обирала громада і я її не зраджу». Для чого це все робиться немає сенсу коментувати, але пару місяців перепитій з цим мандатом ще попереду. А за законами скандальних хронік після втрати мандату можливі ще і «судові продовження». Отакі вони наші провінційні політичні закутки у влади і партій. А кажуть, що лише господарники, і все для блага міста та його мешканців…

 

 http://tribuna.kr.ua/polityka/zakutky-provintsiinoi-polityky-kropyvnytskoho.html
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s