Вибір міських керманичів: зменшення тарифів чи особисті амбіції?

Вибір міських керманичів: зменшення тарифів чи особисті амбіції?

Досить сумною виявляється давня історична традиція, коли представники влади після обрання на високі посади, завзято переймаючись лобіюванням особистих інтересів, чомусь забувають про більшість простих громадян і вирішення суспільних проблем.

На жаль, не є винятком із правил і Кіровоградська міська рада, керівництво якої останнім часом все більше підвищує тарифи на проїзд у громадському транспорті, вдвічі збільшує квартплату, відмовляється надавати населенню дозволи на встановлення автономного опалення та знаходить інші способи відвертого ігнорування інтересів громади.
Так звана «депутатська більшість», керована міським головою Андрієм Райковичем та секретарем міської ради Андрієм Табаловим, впевнено крокує в майбутнє, демонструючи зневагу не лише до мешканців міста, а й до численних ініціатив представників демократичних сил щодо розв’язання найболючіших соціальних проблем.
Саме так міські керманичі провалили прийняття підготовлених головою фракції ВО «Батьківщина» Олександром Цертієм цілком справедливих проектів рішень щодо зменшення комунальних тарифів, затвердження прозорої процедури надання дозволів на встановлення автономок, збільшення фінансування закладів освіти та багатьох інших.
Все б нічого, та сталося в керманичів лихо – та «депутатська більшість», яка обрала А. Табалова на посаду секретаря, раптом через невідомі внутрішні суперечності втратила свою єдність та виявилася неспроможною забезпечити бодай кворум, необхідний для роботи сесії. У цій ситуації своєю безглуздістю вражає поведінка почесних керівників, які замість того, щоб рятувати своє становище і зміцнювати власні ряди, вдалися до примітивних спроб вкрай непереконливих звинувачень опозиційних фракцій у тому, що вони не належать до більшості та «вперто» відмовляються голосувати за потрібні питання. Мовляв, як у великій сім’ї завжди винна невістка.
Жалюгідність подібних звинувачень підтверджується ще й тим, що демкоаліція навіть не намагається блокувати трибуну чи в будь-який інший спосіб заважати «працювати». Натомість чотири демократичні фракції: ВО «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч», «Радикальна партія Олега Ляшка» та ВО «Свобода» висунули спільні вимоги – втілити в життя раніше озвучені ними соціальні ініціативи. Опозиція вимагає: 1) зменшити вартість проїзду у громадському транспорті з 4,5 до 3,5 грн.; 2) скасувати підвищення удвічі квартплати для мешканців багатоквартирних будинків; 3) надати дозвіл на встановлення автономного опалення усім бажаючим; 4) збільшити обсяг фінансування загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних закладів до рівня, необхідного для припинення постійних стягнень «благодійних» внесків з учнів та їх батьків; 5) зменшити мінімальний поріг тендерних закупівель, що здійснюються через антикорупційну загальнодержавну систему «ProZorro» з 1,5 млн. до 50 тис. грн.
На спільній прес-конференції представники демократичних сил заявили про намір брати участь у сесійній роботі міської ради лише після виконання її керівництвом тих з наведених вимог, які не потребують затвердження сесією (зокрема, пункти 1, 3, 5) та реєстрації проектів рішень, необхідних для виконання усіх вимог у повному обсязі. При цьому демократи висловили готовність надання всебічної конструктивної підтримки у реалізації зазначених вимог.
Втім, після того, як депутат від ВО «Батьківщина» Роман Колісніченко офіційно вручив А. Райковичу звернення із вказаними вимогами, підписане 13 депутатами міської ради, розгніваний міський голова їх демонстративно викинув, навіть не читаючи. Тож можливість проведення сесій міської ради залишається під великим знаком запитання, адже подальша робота міської ради залежатиме безпосередньо від поведінки «більшості» А. Райковича та А. Табалова, які не звикли погоджуватися на бодай якісь компроміси. Відтак залишається лише сподіватися, що здоровий глузд керманичів все ж таки переможе над пихатістю та особистими амбіціями, а вимоги демкоаліції щодо вирішення соціальних проблем міста насправді будуть втілені в життя.

Ольга Швиденко

http://tribuna.kr.ua/polityka/vybir-miskykh-kermanychiv-zmenshennia-taryfiv-chy-osobysti-ambitsii.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s