КРОПИВНИЦЬКІ ПОЛІТИКИ ВІДВЕРТО: ПРО ШАНТАЖ ВІД ПЕРЕВІЗНИКІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУ НА ПРОЇЗД

 

36113

Завтра, кропивничани матимуть платити за проїзд в маршрутках на гривню більше. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні виконавчого комітету Кіровоградської міської ради.

Міський голова та більшість членів виконкому дозволили перевізникам підвищити граничну вартість разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах у розмірі 4 гривні 50 копійок. Стало відомо, що про це рішення домовились заздалегідь міська влада та підприємці, під час обговорення якого не запросили членів виконкому.

Наразі, жителі міста просто обурені тим, що такий тариф нічим не обгрунтований. Проти, також, виступають і більшість політиків та громадських активістів, вони не підтримують підвищення вартості квитка відразу на гривню.

Про те,  що, насправді, думають про рішення виконкому представники влади та громади, кореспондент MANDARIN-NEWS дізнавався з перших вуст:

Сергій Бойко, депутат Кіровоградської міської ради, фракція РПЛ: 

Рішення про підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі, які курсують в місті Кропивницький до 4,50 грн., викликає ряд сумнівів, щодо достовірності та обгрунтованості встановленої ціни на проїзд. Розрахунки, які були надані перевізниками та на яких грунтувалась доповідь управління транспорту і зв’язку, містить багато суттєвих неточностей, завищені показники кількості пасажироперевезень. Зрозуміло, що надання цієї соціально-впливової послуги не може бути збитковим для суб’єкта господарської діяльності, але для нас на першому місці стоїть громада міста, тому непрозорість розрахунків тарифу на проїзд, вимагає від нас ініціювати відміну рішення виконкому міською радою. Радикальна партія, виступає за чесний тариф, а не кулуарні домовленості.

Валентина Яремчук, депутатка Кіровоградської міської ради, фракція БПП”Солідарність”: 

Проаналізувавши розрахунки, спираючись на які приймалось рішення про підвищення тарифу, були знайдені помилки та неточності, це при тому, що управління транспорту та економіки КМР їх перевірили та надали позитивні висновки. Виглядало, що це домовленість перевізників, всі розрахунки робили не виходячи з витрат, а під конкретну домовлену цифру. Жоден перевізник не надав розрахунки з реальними цифрами, тому стверджувати тариф завищений чи занижений не можна. Єдине, що є фактом, що тариф економічно не обґрунтований. Щодо питання розвитку міського транспорту потрібно підходити системно, а тариф повинен однозачно бути економічно обґрунтованим. Тож, у нас попереду – вирішення багатьох питань. І до поки ми їх не вирішимо, говорити про підняття ціни за проїзд зарано.

 

Володимир Смірнов, депутат Кіровоградської міської ради,  фракції ,,Об’єднання ,,САМОПОМІЧ”: 

З тих розрахунків, які надали перевізники – ми бачим, що так, напевне, їх доходи зменшились, і вони прагнуть їх збільшити за рахунок збільшення тарифу. Але, ми маємо бути відповідальними перед всією громадою, і тут треба розуміти – що зараз важкі часи для всіх громадян, всі втратили частину свого добробуту, це треба враховувати. І якщо, на це подивитись у розрізі єдиної громади, взаємної відповідальності всіх – треба визнати, що зараз підвищення вартості перевезень – це важкий тягар для всіх громадян, для кожної родини в місті. І це після того, як було витрачено 80 мільйонів бюджетних коштів на громадський транспорт. Це не зрозуміло і необгрунтовано. Вже підготовлений проект рішення про скасування міською радою цього рішення виконкому. І ми будемо підтримувати цей проект, для того щоб втримати вартість проїзду на попередньому рівні, щоб захистити інтереси громадян.

 

Олександр Сосонський, член виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, представник ВО “Свобода”: 

Я людина, яка працювала на підприємстві, і розумію, що таке реальний тариф і вмію рахувати. А для того, щоб мати такі цифри, які вони показали, треба мати певні підстави нормальних логічних обрахунків. У нас життя не стає легшим, і у людей не додається грошей. А так взяти і вийняти з кишень кропивничан гроші просто так, бо комусь хочеться – не можна. Я хотів почути на засіданні відповідь, наскільки пасажиропотік реальний чи не реальний, та мені не відповіли на це питання. Це схоже на хитрий маркетинговий хід, як у супермаркетах. Сьогодні, ціну на товар завищили у півтори рази, а завтра – занизили на половину і написали “акція”, так і з тарифом на проїзд – завищили на півтори гривні, а потім погодились і на 4, 50 грн. На питання, чому зараз підвищувати проїзд, відповіді, також, не було, ні агрументів, ні доказів, що 3, 50 грн тариф не рентабельний теж не доведено. Нас намагалися переконати у тому, якщо ми не проголосуємо за це рішення, буде транспортний колапс, за який відповідатимуть члени виконкому. Це справжня маніпуляція, спроба перевізників шантажувати місто, громаду і членів виконкому. Ми не збираємось ігнорувати це питання і не залишимо так як воно є. На даному етапі, ми вивчаємо це питання та робимо власні обрахунки. А коли матимемо на руках вже справжні цифри – будемо діяти в іншій площині.

 

Ігор Білецький, член виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, представник РПЛ: 

Рішення, яке було прийнято на виконкомі – не є на користь громаді. Перевізники не змогли надати аргументованих доказів про реальну необхідність підвищення тарифу. Через відсутність контролю, міськрада, також, не може або заперечувати, або підтверджувати те, що багато перевізників не виконують договірних домовленостей. Ми зазначали, що вони з’їжджають раніше з маршруту, і таке інше. Найкраще, зараз було б скасування цього рішення виконкому та повторний перегляд даного питання.

http://mandarin-news.kr.ua/kropivnicki-politiki-vidverto-pro-shantazh-vid-pereviznikiv-ta-pidvishhennya-tarifu-na-pro%D1%97zd/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s