Аваков обзавівся ще й найбільшим в Європі родовищем літію на Кіровоградщині

Авакян

Бізнес пахана МВС Авакова (Авакяна) отримав найбільше в Європі родовище літію.

Як повідомили в середу «Наші гроші», Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну службу геології та надр видати ТОВ «Українські рідкісні метали» спеціальний дозвіл для дослідно-промислової розробки Полохівської ділянки літієвих руд у Кіровоградській області.

У лютому 2016 року «Українські рідкісні метали» подали в Держгеонадра заявку на отримання спецдозволу для отримання на 5 років права видобутку літію в Маловисківському районі Кіровоградської області. Фірма стверджувала, що має право на отримання спецдозволу без проведення аукціону, тому що орендує на родовищі цілісно-майновий комплекс.

Але Держгеонадра у видачі спецдозволу відмовила, так як фірма подала неповний пакет документів – не вказала потужності підприємства. Крім того, на момент подачі документів у фірми не було обов’язкового погодження з обласною радою.

Після цього «Українські рідкісні метали» подали позов до суду, хоча представник фірми на судове засідання не з’явився.

Суд встановив, що фірма не могла надати дані про свої потужності. Так як, згідно з листом Інституту геологічних наук НАН України, ці цифри можна визначити вже після проведення геологорозвідувальних робіт – на стадії видобутку корисних копалин. Також суд вирішив, що відсутність узгодження з Кіровоградським облрадою не є причиною відмови у видачі спецдозволу. Судді встановили, що відсутність інформації про відмову депутатами фірмі свідчить про їх мовчазну згоду з видачею їй спецдозволу.

Тому суд постановив, що Держгеонадра не мала права відмовити «Українським рідкісним металам» в задоволенні заявки.

Директором і співзасновником «Українських рідкісних металів» є Роман Дружбін. Це колишній бізнес-партнер по ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» Олександра Павлюченка, якого в ЗМІ називають кримінальним «авторитетом» на прізвисько Саша «Браслет».

Сьогодні Павлюченко є помічником нардепа з «Народного фронту» Ігоря Котвицького, який в свою чергу є давнім бізнес-соратником пахана МВС Авакова. Раніше інші фірми, які заснував Дружбін зі своїми бізнес-партнерами – ТОВ «Ангро-Інвест» і ТОВ «Атомні енергетичні системи України» отримали через суд спецдозволу на видобуток корисних копалин на Миколаївщині та Полтавщині.

Оксана Матвейчук

http://newspravda.com/ekonomika/3110-avakov-obzavivsia-shche-i-naibilshym-v-yevropi-rodovyshchem-litiiu.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s