ЧОМУ КРОПИВНИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ТАК БОЯТЬСЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ЕКСПЕРТІВ?

img_6299-335x251

Вчора на власній сторінці у Фейсбуці, депутат Кіровоградської міської ради Рафаель Санасарян висловив своє обурення діями міського голови та депутатами міської ради Кропивницького.

s61222-1006141

 

Справа в тому, що депутат звернувся до колег, перш за все з проханням заслухати міжнародних експертів з ремонту та будівництва FIDIC, які були спеціально запрошені на засідання сесії. Такі фахівці могли б оптимізувати роботу міськради у сфері капітального та поточного ремонту доріг у місті. Адже жителі Кропивницького постійно скаржаться на неякісний ремонт дорожнього покриття та недобросовісне відношення підрядників до виконання робіт.
Саме через це, ще на початку поточного року, депутат ініціював створення тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності таких підрядників. Яка, саме, після ознайомлення з проблемними об’єктами і протоколювала рішення про залучення незалежного експерта. Така людина мала б надавати повну інформацію по проведеному моніторингу якості ремонту доріг та в майбутньому займатися підбором постачальників і підрядників, керувати процесом і повністю супроводжувати проект на всіх стадіях ремонту і до його прийняття замовником.
Серед кандидатів було відібрано авторитетну Федерацію Інженерів-консультантів України, які займаються такими питаннями вже більше ста років. В багатьох містах України вже користуються її послугами. І ефективні дії федерації дозволили налагодити численні будівельні та ремонтні процеси. До того ж, наразі Постанова Кабінету Міністрів про запровадження системи контролю якості FIDIC знаходиться на погодженні у Міністерстві юстиції України. Парламентарії прагнуть контролю якості дорожніх робіт і їх систематизованості. Якість контролюватиметься за міжнародними параметрами. Ця система повноцінно працює у проектах міжнародних фінансових організацій і працюватиме на об’єктах, які ремонтуються в рамках державних і обласних замовлень. За прогнозами, ця постанова втупить в силу вже з 2017 року і всі органи місцевого самоврадування будуть зобов’язані як замовники робіт, залучати незалежного інженера-консультанта FIDIC.
Але, нажаль, кропивницькі депутати не підтримали ініціативу про незалежний аудит. І навіть не погодились вислухати двох міжнародних експертів FIDIС: Президента Асоціації інженерів-консультантів України та її заступиків, що були присутні на сесії КМР. Виникають питання: “То чому ж депутати так бояться незалежних експертів? Невже місцевим фахівцям є що приховувати? І чому кропивницькі керманичі не впускають у свої справи сторонніх осіб?
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s