“ОПОВІДАННЯ В ПЛАСТИЛІНІ” В ЧУЙНОМУ СПРИЙНЯТТІ ЮНИХ КРОПИВНИЧАН

 

Jpeg

В новій незвичній екскпозиції лише скульптура, яка раніше в стінах галереї не виставлялась за межами дитячої художньої школиіммені Олекандра Осмьоркіна. На виставці представлено 77 робіт з методичного фонду Кіровоградської обласної художньої школи. Усі роботи зроблені руками дітей і презентують 56-літню історію цього закладу. Директор школи Ганна Тимофієнко зізнається, що сказати скільки років найстаршому експонату важко, адже деякі роботи зберігались у фондах школи багато років.

Незвичайна виставка є спільним проектом школи та галереї “Єлисаветград”. Сучасні роботи є плодом викладацьких зусиль двох викладачів зі скульптури – Олександра Кривка і Володимира Плітіна. На думку директора, ці фахівці люди дуже завзяті, горять скульптурою й свіжими ідеями, а діти це відчувають і йдуть за ними. Мета цієї виставки показати історію скульптури школи, адже вона має дуже давні і гарні традиції викладання скульптури. При спілкуванні з Олександром Кривком, до речі священником за сумісництвом, насправді відчувалася іскра божа, що відкриває світові нові таланти.

Зробити виставку скульптурних виробів у галереї “Єлисаветград” вирішили після відвідин школи лауреатом премії імені Олександра Осмьоркіна нинішнього року Миколи Цуканова. Власник галереї Микола Цуканов здійснив обіцяне юним митцям, і вже наступного року планує у своїй галереї показати роботи професійних скульпторів.

Презентована в галереї виставка різноманітна. На ній можна переглянути рельєфи, барельєфи, об’ємну і каркасну скульптуру. Серед пластилінових робіт є портрети Тараса Шевченка, Олександра Осьмьоркіна, Анни Ахматової, Олександра Пушкіна, Юлія Цезаря і Шерлока Холмса. Широко представлений у скульптурі і спорт різних видів: шахи, волейбол, гімнастика, футбол, легка атлетика, стрільба і підводне плавання.

Найбільше уваги до себе приваблюють роботи, які передають дію та емоції, як-то, наприклад, танок, зізнання в почуттях і навіть затримання злочинця. Не оминали вихованці школи і сюжети відомих творів: “Кайдашева сім’я”, “За двома зайцями”, “Івасик-телесик”.

На відкритті виставки було багато юних авторів робіт разом з викладачами та директором школи, прийшли і батьки юних талантів. Особливо хвилювалися юні скульптори, даючи інтерв’ю для телебачення, бо це було вперше. Виставка “Оповідання в пластиліні” в галереї експонуватиметься протягом різдвяних та новорічних свят. То ж в галереї свято не одного дня, бо мистецтво майже завжди свято, яке завжди поруч.

Анатолій  Авдєєв

http://mandarin-news.kr.ua/opovidannya-v-plastilini-v-chujnomu-sprijnyatti-yunix-kropivnichan/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s