10 пріоритетів від Райковича: що з обіцяного виконав міський голова за перший рік на посаді. Частина 1

пріоритет, райкович, міський голова, програма

Передвиборча програма Андрія Райковича базувалась на десяти пріоритетах, за які нинішній міський голова тоді в ролі кандидата від БПП “Солідарність” обіцяв, прийшовши на посаду, взятися першим ділом. Минув майже рік з того часу, як Андрій Райкович почав керувати містом.

“Акула” вирішила підвести підсумки першого року роботи і подивитися чи слідує очільник обласного центру свої передвиборчій програмі.

Пріоритет 1. Місто без корупції

За цей рік жодного корупціонера в міській раді не затримали, водночас про корупцію в домі з колонами поговорюють. Активно лобіюють інтереси своїх округів і депутати міськради, про що вголос, наприклад, заявляло управління ЖКГ. Серед обіцянок у цьому блоці Андрій Райкович виконав лише декілька: публічні звіти міського голови та депутатів, онлайн-трансляції сесій міськради та постійних комісій (тільки ті комісії, що проводяться у 215 кім.), публічні тендери (щоправда систему відкритих закупівель Prozzoro використовують не всі управління і лише при дороговартісних закупках). Зменшити вдвічі кількість чиновників, провести атестацію тих, хто залишився, міський голова, здається й не планував. Навпаки, на останніх засіданнях штати управлінь розширювали. Водночас зарплату працівникам міської ради все таки підняли. Непроведеним залишився ґрунтовний аудит усіх резонансних рішень ради попередніх скликань. Вивчається депутатами й громадськими активістами законність виділення земель на Лісопарковій згідно одного зі скандальних рішень міськради № 405 від 8 грудня 2007 року. Не вдалось розморозити і об’єкти-довгобудови, що орендарі земельних ділянок ніяк не можуть завершити. Для прикладу, досі незавершеною залишилась “Пізанська вежа” в центрі міста, пустіє земельна ділянка за центральним РАЦСом, досі не введений в експлуатацію будинок для військових на вул. Попова 70.

Не мають депутати і персональних сторінок на сайті міськради, що обіцяв Райкович. Сторінки повинні були мати повну інформацію про депутатів, їхнє голосування та відгуки виборців про їхню роботу на окрузі. Лише частково цю інформацію можна побачити на сайті ради, однак не у вигляді персональних сторінок депутатів.

Пріоритет 2. Місто інвестицій

За рік роботи Андрія Райковича на посаді міського голови інвестицій, окрім субвенцій з державного бюджету, місто не освоїло. Водночас у міськраді був підписаний меморандум з фірмою “Fresenius Medical Care” про інвестування 9 млн грн у гемодіалізне відділення. Кошти місто ще, звичайно, не отримало, оскільки будівлі пологового будинку N2 досі не звільненні, а на роботу гемодіалізного відділення ще необхідно виділити кошти з міського бюджету.  Інвестиційна стратегія розвитку міста досі не розроблена, а після шквальної критики роботи управління економіки через відсутність такого документу начальник управління Олена Осауленко написала заяву про звільнення. Нині на цю посаду стажується один із членів виконкому. Будучи кандидатом Андрій Райкович обіцяв створити підприємства з переробки сільськогосподарської продукції – молокозаводу, заводу продтоварів, ліній з виробництва хлібобулочних та кондитерських виробів, а також використовувати потенційні можливості Балашівського промислового майданчика, технопарку “Ельворті”, наукових і виробничих потужностей НВК “Радій” для потреб оборонної, машинобудівної та будівельної галузей. Жодного підприємства досі не створено, а підтримка армії закінчується лише незначними виділеннями коштів для підшефних військових частин та передсвятковими подарунками на фронт. Натомість проривом у цьому питанні стане перший інвестиційний форум “Time to Invest”, що відбудеться завтра, 23 листопада. у Торгово-промисловій палаті.

Пріоритет 3. Місто новобудов

За рік головування Андрія Райковича новобудови у місті з’явилися, однак приватні, до яких місто не доклало зусиль. Головною новобудовою, яка пов’язана з бюджетами,  може стати багатоквартирний будинок для військових на вулиці Попова 70. Це будівництво житла для військових фінансується з державного бюджету і за всіма обіцянками має закінчитись до кінця 2016 року. Відродження практики “партнерського” будівництва, себто за співфінансування різних бюджетів, а також бізнесу, було однією з обіцянок кандидата. Однак сказати, що введення в експлуатацію цього будинку є заслугою теперішнього міського голови важко, адже проект реалізовується вже не перший рік.  Будучи кандидатом, Андрій Райкович обіцяв розробити Програму будівництва соціального житла для молодих сімей та переселенців, шляхом реконструкції старих гуртожитків та реанімації довгобудів. Ідею переобладнати недобудову на с. Новому під будинок для військових міський голова якось озвучував, однак потім виявилось, що будівля має власника, тож розмови про такі плани припинили. Натомість зараз місто працює над реалізацією проекту будівництва військового містечка по вул. Леваневського в обласному центрі. Обіцяв кандидат Райкович і будівництво із залученням коштів грантових програм ЄС, однак досі такі проекти навіть не озвучувались. У цьому пункті програми Андрій Райкович також обіцяв виборцям створити у місті прозорі та доступні умови для будівництва житла, соціальних та культурних об’єктів. Оцінити ступінь виконання цієї обіцянки важко, однак зважаючи на те, як активно в місті з’являються МАФи, можна сказати, що умови для будівництва в місті доступні, хоча й не надто прозорі.


Інфографіка з сайту “Слово і діло”

Пріоритет 4. Розумне місто

Усі обіцянки Андрія Райковича у цьому пріоритеті, прописаному в передвиборчій програмі, стосувались освітніх питань. Варто сказати, що освіті міський голова приділив належну увагу, зокрема успіхам педагогів та їх учням. У міському бюджеті було передбачено стипендію міського голови переможцям всеукраїнських та міжнародних олімпіад, а також надбавки вчителям, чиї вихованці здали ЗНО на 180-200 балів або стали переможцями вище вказаних олімпіад. Повну комп’ютеризацію навчальних закладів з можливістю для батьків школярів відкриття кредитних ліній або надання розстрочок для покупки комп’ютерної техніки та масштабний проект з вивчення іноземних мов за участі волонтерів-носіїв іноземних мов також обіцяв Андрій Райкович у своїй передвиборчій програмі. Вчителі іноземних мов, за планами, повинні були отримати можливість проходити спеціалізовані професійні тренінги і навіть стажуватись за кордоном. Ці обіцянки у четвертому пріоритеті Райковича ще не отримали позначки “виконано”, однак комп’ютерні класи для шкіл закуповуються (за кошти держсубвенції), а носії іноземних мов цьогоріч працювали у літніх пришкільних таборах Кіровоградського колегіуму (з дітьми працював і спілкувався студент із Єгипту), та НВО № 6 (допомагала удосконалювати знання з англійської  студентка із Китаю).

Пріоритет 5. Комфортне місто

П’ятий пріоритет у розвитку міста, що перед собою ставив міський голова, йдучи на посаду, стосувався доріг, вулиць і транспорту. На вулицях міста розпочали встановлювати енергоефективне освітлення, яке Адрій Райкович обіцяв в рамках програми “Світле місто”. Світлодіодні ліхтарі цьогоріч з’явилися на вул. Великій Перспективній, на площі Героїв Майдану, на Завадівці. Замість “Дорожньої карти міста” управлінням ЖКГ було створено лише рейтинг доріг за якістю асфальтного покриття. Створити такий рейтинг просили депутатиміськради. Питання черговості капітальних та поточних ремонтів дорожнього полотна, яке Андрій Райкович і обіцяв вирішити реєстром черговості, досі залишається невирішеним. Управління ЖКГ неодноразово звинувачувало депутатів у лобіюванні інтересів своїх округів  у питанні ремонту доріг, а список доріг, на яких цьогоріч завершать ремонт, був спірним навіть напередодні сесії у листопаді, коли роботи на дорогах мали би вже завершуватися. Так само досі нереалізованою залишається обіцянка проводити публічні тендери, щодо використання коштів на виконання дорожніх робіт за участі фахівців та громадськості. У ролі кандидата Андрій Райкович обіцяв облаштувати кожну зупинку громадського транспорту зручними лавочками та інформаційною дошкою графіку руху міського пасажирського транспорту, а також не допустити до конкурсів на перевезення пасажирів перевізників із застарілим транспортом малої місткості. Дошки графіку маршруток досі відсутні, так звані розумні зупинки пропонують встановлювати приватні підприємці, а на маршрутах громадського транспорту немає жодного автобуса, який би був пристосований для перевезення візочників та працював у режимі звичайного руху.  Заслугою Андрія Райковича на посаді стала покупка 20 нових тролейбусів вартістю 80 млн грн, яких досі чекає місто. Утім витративши таку суму грошей на новий транспорт для населення, невирішеними залишаються проблеми перевезення новенців, недосконала система тролейбусних маршрутів, а також не з’єднані громадськими маршрутами мікрорайони міста.

Продовження огляду читайте на “Акулі” найближчими днями

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s