10 пріоритетів від Райковича: що з обіцяного виконав міський голова за перший рік на посаді. Частина 2

райкович, пріоритети, кропивницький, обіцянки,

Цієї неділі, 27 листопада, виповниться рік з того часу як Андрій Райкович зайняв посаду міського голови. “Акула” продовжує огляд виконаних очільником обласного центру обіцянок, які базувались на десяти пріоритетах розвитку міста. Про перші п’ять пріоритетів та реалізовані плани у них можна прочитати у першій частині публікації.

Пріоритет 6. Спортивне місто

Той пріоритет кандидата Райковича, який із обіцяного виконаний наполовину. Обіцяну кандидатом щорічну міську стипендію кращим спортсменам і матеріальне заохочення тренерам за високі спортивні досягнення на офіційних всеукраїнських і міжнародних змаганнях виконком ще не погодив, однак проект рішення вже оприлюднений на сайті міськради. Активно цьогоріч ремонтувались і спортзали. За планами у 2016 – му році мали відновити сім: в ЗОШ №4, гімназії імені Тараса Шевченка, ЗОШ №№6, 8, 17, 23 та школі «Мрія», чотири з яких вже працюють. У програмі Андрій Райкович обіцяв щороку ремонтувати 5 шкільних спортзалів.  Поступово у загальноосвітніх закладах відновлюють і секції з ігрових видів спорту.

А от велодоріжки та прокат велосипедів залишаються мрією містян навіть після петиції, що на сайті міськради зібрала необхідні 450 голосів. Управління ЖКГ обрахувало вартість облаштування одного маршруту, що наіменували “веломаршрутом трьох парків”. Однак після озвученої суми, що перевалила за позначку 10 млн грн, депутати висловили позицію, що велодоріжки не на часі. Концепцію розвитку велоінфраструктури міста обіцяв заступник міського голови Олександр Мосін. Нереалізованими лишились і спортивні “містечка” та бігові доріжки, які за планами Андрія Райковича мали би з’явитися у парках, скверах, на Набережній.

Пріоритет 7. Здорове місто

На 100 % виконаною обіцянкою у цьому блоці стало клопотання перед Кабміном України відкрити в місті філію Донецького медуніверситету. Відкриття філії звісно заслуга не тільки Андрія Павловича, однак виш уже проводить навчання першокурсників і обіцяє бодай частково вирішити кадровий голод міста на медиків. Серед планів Андрія Райковича відкриття амбулаторного гемодіалізного відділення та якісне медичне обслуговування вагітних породіль. Цю обіцянку міський голова вирішив виконати, як-то кажуть, одним махом: шляхом об’єднання  двох пологових будинків у перинатальний центр ІІ рівня, який має покращити надання медпослуг жінкам. Гемодіалізний центр досі в планах, однак підписання меморандуму  з “Fresenius Medical Care” цього місяця дає підстави сподіватись хворим відвідати відділення вже наступного року. У місті діє програма імунопрофілактики, якою передбачені кошти на закупівлю необхідних вакцин для проведення щеплень дітей, однак вакцинами безкоштовно забезпечуються лише діти пільгових категорій, а не всі діти, як обіцяв Андрій Райкович. Створення обіцяного інсультного центру наразі в процесі. Цьогоріч було визначено місце, де він буде відкритий: на території лікарні швидкої медичної допомоги, у двоповерховому приміщенні, де раніше перший поверх займало інфекційне відділення для дітей. Проектно-кошторисна документація на проведення ремонтних робіт виготовлена. За планами управління охорони здоров’я міськради такий центр буде розрахований на п’ятдесят ліжок. На першому поверсі будуть передбачені палати для важкохворих, у тому числі шість ліжок реанімаційної палати, на другому – ліжка для реабілітації.В інсультному комплексі буде працювати сучасний діагноситичний центр томографії. Нереалізованими проектами наразі лишились будівництво хірургічного корпусу міської лікарні швидкої медичної допомоги та реконструкція дитячої міської лікарні. Натомість сьогодні у міській лікарні № 1 урочисто відкрили другу чергу дитячого інфекційного відділення. Цьогоріч також було закладено 600 тис грн на безкоштовні медогляди пільгових категорій населення. У передвиборчій програмі Андрій Райкович обіцяв безкоштовні медичні обстеження всім жителям міста.

Пріоритет 8.  Культурне місто

У місті, як і обіцялось, збережено мережу музичних шкіл, розпочато ремонт корпусу № 2 музичної школи імені Г. Нейгауза. Капітальний ремонт музею Кароля Шимановського, приміщення музею Генріха Нейгауза, реставрацію дитячої художньої школи ім. О. Осьмьоркіна, які також у програмі обіцяв Андрій Райкович, мають бути реалізовані у 2017 році. У місті не створено інформаційно-туристичного офісу, який працює в інших обласних центрах. Однак у місті існує розгалужена мережа бібліотечних закладів(Центральна міська бібліотечна система), які мають доступ до інтернету. У бюджеті закладаються кошти на поповнення біблотечних фондів періодикою та іншою літературою, однак суми незначні.


Пріоритет 9. Затишне місто

Сприяти створенню ОСББ, вирішенню екологічних проблем у цьому блоці пріоритетів планував Андрій Райкович будучи кандидатом на посаду міського голови. Із реалізованого у цьому блоці обіцянок лише полив у літню пору вулиць (поливались центральні вулицю в ранковий час), зелених насаджень, газонів. Однак і до поливу цьогоріч посаджених дерев громадські активісти мали претензії: молоді дерева на Набережній та в Колі Героїв додатково поливали саме небайдужі містяни.

У свої програмі сьогоднішній очільник міста обіцяв розробити Програму переходу житлового фонду від централізованого на автономне теплопостачання (модульними котельнями) із залученням грантів міжнародних фінансових інституцій. Таку програму у міській раді не приймали. Зокрема сьогодні, після скандалів навколо видачі дозволів на відключення від централізованого теплопостачання та проблемного початку опалювального сезону 2016/2017, управління ЖКГ до кінця зими обіцяє схему теплопостачання міста. Схема дасть можливість визначитись яким шляхом рухатись місту далі в питанні опалення багатоповерхівок і будівель.

Питання переробки сміття піднімалось, зрозуміло, і за нового міського голови. Щоправда питанням будівництва сміттєпереробного заводу, який обіцяв у передвиборчій програмі Андрій Райкович, займаються більше в облдержадміністрації. Роздільним збором сміття та його переробкою опікуються приватні підприємства, що вивозять та складують побутове сміття з усього обласного центру. Вони ж планують переробляти органічні відходи у добриво. Обіцяні фільтри з очистки питної води у закладах освіти й охорони здоров’я теж цьогоріч не встановлювались. У місті практично відсутні управляючі компанії, які могли б обирати для обслуговування будинків жителі ОСББ чи інших багатоповерхівок.  Результати фахової ревізії міського комунального господарства, що обіцяв Андрій Райкович будучи кандидатом на посаду міського голови, також міською радою не презентувались.

Досі не оголошений конкурс на проект реконструкції площі Героїв Майдану, що обіцяв Райкович, хоча проекти у міській раді приймали. Без уваги залишились і ідеї щодо нової концепції Набережної та парку Перемоги. На останній цьогоріч у державному бюджеті було виділено 10 млн грн, які наприкінці жовтня перерозподілили  на проведення ремонтних робіт у двох обласних лікувальних закладах.

Пріоритет 10. Безпечне місто

Замість обіцяної муніципальної поліції у місті діє муніципальний патруль, який покликаний на боротьбу з незаконною торгівлею з рук у невстановлених місцях. Оскільки муніципальний патруль не наділений повноваженнями штрафувати чи вилучати продукцію, як це може зробити поліція, боротьба зі стихійною торгівлею неефективна. У цьому блоці обіцянок Андрій Райкович планував із залученням міжнародних грантів розробити програму “Тривожна кнопка”, аби встановити відеокамери цілодобового спостереження у громадських місцях з трансляцією сигналу на єдиний пункт відеоспостереження. Цей пункт передвиборчої програми міський голова реалізувати не встиг, більше того, у закладах освіти почастішали випадки крадіжки техніки. Так само нереалізованими планами залишилось облаштування у підвалах багатоповерхівок укриттів для населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Ревізію таких укриттів у місті зробили, за розпорядження міського голови їх було помічено інформаційними табличками, однак жодного укриття не відновили. За цю роботу здебільшого брались жителі будинків, де знаходиться таке укриття.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s