Пам’ятник Героям Майдану у Кропивницькому має бути на однойменній площі

Про це говорили під час засідання архітектурно-містобудівної ради за головування заступника міського голови Кропивницького Олександра Грабенка, інформує Златопіль.

Кворуму на засіданні не було, проте присутні на зустрічі громадські активісти та члени ради мали можливість висловити свою думку стосовно майбутнього пам’ятника Героям Майдану та місця його розташування.
Під час засідання присутні одразу ж розділились на дві групи: учасників Майдану та чиновників. Перші намагались обговорювати варіанти спорудження пам’ятника та комплексного облаштування площі Героїв Майдану, другі переконували в тому, що центральна площа – «невдале місце» для такого роду монументів.
«Я з великою повагою ставлюсь до загиблих на Майдані. Але як ми будемо вшановувати людей, які загинули, якщо поруч буде куча п’яних осіб, адже наш народ якщо гуляє то гуляє. Чи не буде це наругою над ними і на цим пам’ятним знаком?”, – цікавився у присутніх Олександр Грабенко. Аналогічне питання виникало у більшості членів архітектурно-містобудівної ради.
Їх заспокоювали активісти. Так, журналіст і учасник Революції Гідності Валерій Лебідь висловив позицію більшості учасників Майдану з приводу майбутнього облаштування пам’ятника. Активіст запропонував встановити монумент на площі Героїв Майдану з боку вулиці Чміленка, що буде дуже логічним і символічним. Біля пам’ятника – облаштувати лавки, місця для встановлення лампадок тощо.
«Позиція учасників Революції Гідності щодо майбутнього пам’ятника полягає в тому, що його символічне навантаження має бути в увічненні подвигу усіх людей, які вийшли на Євромайдан, а не лише загиблих Героїв Небесної сотні. Тобто, він має бути не трагічним і скорботно-монументальним, а героїчним. Монумент має символізувати події, які дали поштовх до збереження і розвитку української державності. У зв’язку з цим, майбутній пам’ятник має бути по-європейськи лаконічним і змістовним», – пояснював Валерій Лебідь.
Його підтримали присутні, зокрема політичний аналітик Дмитро Сінченко, громадські активісти Ігор Козуб та Олена Сінченко, волонтерки Оксана Червоная, Олена Щербина, Вікторія Касьянова, юристка Ради експертів Діана Бондаренко, а також член архітектурно-містобудівної ради Ірина Саєнко.
«Нам не потрібен надгробний хрест! Ми не збираємось носити на площу надгробні вінки. Монумент має символізувати героїзм усіх учасників Революції Гідності, він має надихати на подальші звершення, на роботу на благо нашої України! Якщо хтось із присутніх архітекторів не може думати в такому ключі – йому не варто бути в цій робочій групі. Знайдуться інші, ті, кому вистачить на це фантазії і талантів», зазначив громадський діяч Дмитро Сінченко.
Щодо демонтажу імпровізованого пам’ятного знаку у центрі площі з портретами Небесної сотні, то, на думку активістів, він можливий лише після чіткого визначення місця і оформлення майбутнього пам’ятника та встановлення історичної дошки про події Майдану на приміщенні облради. Майданівці пропонують підійти до цього креативно. А саме, біля приміщення облради, де знаходиться флагшток, розмістити мультимедійну дошку, де в електронному форматі розміщуватиметься інформація, фото, відео про події Євромайдану. Кожен зможе підійти і переглянути довідкову інформацію про буремні події осені-зими 2013-2014 років.
Член архітектурно-містобудівної ради, директор підприємства «Кіровоград-Агропроект» Петро Довченко запропонував об’єднати в одному пам’ятнику увічнення подій Євромайдану і загиблих учасників АТО. Назвати такий пам’ятник він запропонував за Лєрмонтовим «Герої нашого часу» та знайти йому місце в будь-якій іншій центральній частині міста, але не на площі.

Його позицію громадськість сприйняла критично. Було заявлено, що питання місця взагалі має бути зняте, а архітектори лише повинні надати пропозиції щодо композиційного розміщення пам’ятника на площі. Діана Бондаренко зазначила, що громадськість вже обрала місце, вийшовши саме на площу восени 2013 року.
Підсумовуючи, Олександр Грабенко зазначив, що на наступне засідання робочої групи необхідно зібрати наявні пропозиції, аби на їх основі можна було сформулювати чітке завдання архітекторам щодо розробки концепції реконструкції площі та розміщення пам’ятника. Надалі буде оголошено конкурс на розробку такої концепції і обиратиметься найкращий варіант.

На фото – площа Героїв Майдану (тоді – Кірова) під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року.
Фото з особистого архіву адміністраторів Златополя  

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s