Кропивницький: чи є ще хоч щось, окрім декларування?

стаття, кропивницький, свята, політика

Звісно, зараз складно писати про щось інше, окрім декларацій держслужбовців. На усіх нас хлинула просто злива інформації про те, скільки у депутатів та міністрів грошей, палаців, землі, яхт, годинників, «Мерседесів» та іншого майна. Багатьох почуте чомусь шокувало. А чого ви чекали? Що у цих хлопців за душею сарай з дровами та старенький мопед?

Ці декларації вивчати та вивчати, там приводів для роздумів безліч. Можна дізнатися, що у людини, яка на словах так вболіває за Кіровоградщину, що аж спати не може, на цій Кіровоградщині жодного майна. Мова про керівника обласної організації «Опозиційного блоку» Сергія Ларіна. В нього з дружиною будинки, гаражі, земля у Києві, в Київській області, на Закарпатті. На Кіровоградщині немає жодної власності.

На народного депутата від західних районів Кіровоградщини Михайла Поплавського зареєстровано кілька десятків нематеріальних активів. Це слова та словосполучення «Кропива», «Поплавський», «Юний орел», «Культурний олігарх» і навіть власність на аудіовізуальний твір – кліп на пісню «Сало-2».

Однак мені чомусь здається, що друга хвиля електронного декларування дасть ще більш цікаві результати. В цей раз декларації оприлюднювали міністри, депутати, голови обласних адміністрацій, голови великих міст, державні службовці 1-3 рангу. А 1 січня почнеться друга хвиля. Тоді декларації мають подавати і директори державних установ, і комунальних підприємств, і міські голови невеликих містечок. Можуть бути сюрпризи. В нашій неочікуваній державі може виявитися, що директор школи може бути багатшим за міністра, а міський голова райцентру може мати автопарк більший за той, що був в Януковича. Так що чекаємо на сюрпризи місцевого масштабу.

А ще щось, окрім декларацій, відбувалося в нас?  Та майже нічого. Хіба що в нас новий головний  по землі начальник. Новим головою Держгеокадастру в Кіровоградській області призначено Олега Прижигалинського. Чесно, вже збився з рахунку – який за ліком це в нас головний «земельник» в цьому році! Пам’ятається, цю цікаву посаду обіймали Олег Кудря, Вадим Чувпило, Андрій Пінковський, і все це у 2016 році! Хто на хабарі попався, когось зняли без пояснень. Однак там величезна черга бажаючих попрацювати на такій посаді. Чому? Подивіться у декларації, та знайдіть хоч з десяток чиновників, у яких не було б землі у власності. І які там ділянки можна зустріти! Сотні, тисячі гектарів! Щоб депутат або посадовець цю землю отримав, йому треба мати добрі стосунки з земельним керівництвом. Тому, як кажуть поінформовані товариші, посада начальника Держгеокадастру – це крутіше, ніж навіть заступник голови обласної адміністрації, скажімо, з гуманітарних питань.


А ще Кропивницький якось так перетворюється на пенсіонерську столицю України. Вже вдруге в місті відбувся всеукраїнський з’їзд цієї політичної сили. Чому саме в нас політичним пенсіонерам як медом помазано – незрозуміло. Он у Києві і пенсіонерів разів в двадцять більше кількісно, та і якісно там пенсіонер інший – майже усі персональні пенсіонери мешкають в столиці. Очільник Кіровоградської обласної організації ППУ Микола Ковальчук був впливовою особистістю кілька років тому, коли керував обласною радою. Так чи інакше, пенсіонери хочуть виборів і до них готуються, може якимось дивом десь і наберуть свої голоси.

Інших партій особливо не бачити – не чути. Щось «Свобода» висказала про об’єднання пологових будинків, вони проти. У Знам’янці та Світловодську днями бачив агітаційні намети Союзу лівих сил. Агітують за щось чи проти чогось. У Великій Висці депутат обласної ради від «Батьківщини» допоміг збудувати храм. Честь і хвала.

Інші ж геть не чухаються. А навіщо? Останнє соціологічне дослідження в Кіровоградській області показало, що голосувати в нас готові саме за ті партії, які представлені в Верховній Раді – «БПП», «Батьківщина», радикали, «Свобода», «Самопоміч», «Опоблок». Всім іншим партіям, попри всі симпатії пенсіонерів чи прихильників лівих сил, нічого не світить. Нових перспективних політичних проектів на Кіровоградщині поки не видно. Поки.

Геннадій Рибченков спеціально для «Акули»

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s