Англійські фунти, ікони, статуї і золоті годинники: які статки задекларували нардепи від Кіровоградщини. Частина 1

До 31 жовтня  усі, хто уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають подати електронні декларації до єдиного державного реєстру декларацій. До кінцевого терміну залишилось кілька днів, а в системі вже можна знайти декларації деяких посадовців та депутатів. «Акула» розпочинає цикл публікацій, у яких можна буде прочитати про статки, подарунки та зарплати тих, хто має те чи інше відношення до влади. 

Сьогодні увазі читачів ми пропонуємо декларації окремих народних обранців, які завдяки голосуванню жителів Кіровоградщини потрапили до Верховної Ради по мажоритарним спискам.

Костянтин Яриніч пройшов до ВР по 99-му виборчому округу. Він за сумісництвом продовжує працювати в Кіровоградському обласному онкологічному диспансері, однак основною його роботою є депутатство (БПП «Солідарність»).

Фото зі сторінки депутата у ФейсбукЗарплата нардепа за 2015 рік склала 74 тис 322 грн, лікаря онкодиспансера –  11 тис 547 грн. Від Верховної Ради депутат отримав  80 тис 599 грн у вигляді відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень , а також 167 тис 900 грн у вигляді компенсації вартості винайму готельного номера  і 9 тис грн. – компенсації вартості проїзду.

Нардеп має активи в українських банках у розмірі 23 дол, 2 тис375  грн., 1890 євро, а також готівкові збереження 5тис 600 дол і 480 тис грн.

У власності нардепа земельна ділянка площею 0, 1233 га, а також квартира (29,09 кв м) і житловий будинок (64,26 кв м – спільна власність з дружиною) у Кропивницькому. Також родина будує в обласному центрі  житловий будинок площею 212 кв м. Для роботи у столиці Костянтин Яриніч винаймає готельний номер площею 38,6 кв м у Києві.

Автомобілів та приватних фірм депутат за декларацією не має.

Декларацію нардепа можна переглянути за посиланням.

Народний депутат Станіслав Березкін вкотре пройшов до Верховної Ради по 100-му округу. У колишньому член Партії Регіонів нині входить до складу депутатської групи «Воля».

Фото з офіційного сайту депутатаЗарплатня народного депутата становила 74 тис 706 грн. Водночас Станіслав Березкін отримав від трьох  підприємств (ПП “Альфа”, ТОВ “Грінстоун Менеджмент”,  ІП “Ліга”) гонорари та виплати  на загальну суму 1,92 млн грн.

Понад 600 тис грн. та 1 тис 548 євро має родина на рахунках українських банків, а також 740 тис дол. і 30 млн грн. зберігає готівкою. Понад 2 млн грн. позики отримала родина від ПрАТ “Креатив”.

Народний депутат не має власного житла, натомість у власності дружини  є квартира площею 136,4 кв м в Кропивницькому, набута у 2015 році. Більшість статків, вказаних у відкритому документі, декларує дружина депутата Ірина Березкіна. Для прикладу вона має житло у Києві, орендує сотні гектарів у трьох областях України, а також отримує мільйонні подарунки від чоловіка і декларує ювелірні прикраси з діамантами, про що детальніше «Акула» напише у наступних публікаціях.

Натомість Березкін має золоті годинники Van Cleef and Arpels, Corum, Cartie, а також три цінні ікони, вартість яких в декларації не зазначена. Нардеп задекларував наявність акцій трьох компаній, зареєстрованих за кордоном: Hawkpoint Ltd,Viafin Ltd, Virgin Wind Holdings Ltd. Нардеп є кінцевим бенефіціарним власником п’яти українських підприємств: ТОВ “Протеїн-Продакшн”,ТОВ “Торговий дім Протеїн-Продакшн”, ТОВ “Петропродукт-Україна”, ІП “Ліга”, ТДВ “Яготинське хлібоприймальне підприємство”


Витрачала родина немалі кошти на подорожі, проживання та лікування у Чехії, Монако, Німеччині та Португалії.

Декларацію нардепа можна переглянути за посиланням.

Олесь Довгий скандально пройшов до Верховної Ради по 102 округу. Нині входить до депутатської групи «Воля народу» і виявляється є цінителем мистецтва.

Фото з офіційного сайту депутатаЗарплата народного депутата склала 76 тис 587 грн. У 2015 році дохід від відчуження майна склав 4 млн 436 тис.  Ще 12 тис 724 грн Олесь Довгий отримав у вигляді процентів від вкладень у банках. У 2015-му депутат отримав у подарунок  745 тис грн.: за винятком однієї тисячі гривень – це сума, яку подарував нардепу батько.   Ще 80,5 тис грн. депутат отримав від Верховної Ради за виконання депутатських повноважень.

В українських банках Олесь Довгий має 29 тис 321 доларів, 82,5 тис євро, а також більше 10 млн грн. Готівкою депутат зберігає 15 млн доларів, 35 тис англійських фунтів, 100 тис євро, 1, 77 млн грн. А от на благодійність депутат віддав минулого року тільки 160 тис грн.

Олесь Довгий орендує дві квартири у Києві, площею 413,1 кв м і 246,4 кв м, а також користується на невизначених у декларації умовах квартирою площею 45, 7 кв м. Орендує у Світловодську приміщення під громадську приймальню 57 кв м.

За даними декларації Олесь Довгий є прихильником живопису. Він задекларував 95 картин різних художників, 11 наручних годинників, 11 статуй, телевізор Bang&Olufsen, чотири акустичні системи та музичний центр такої ж моделі, вело- та бігова доріжка моделі TechnoGym.  Їздить депутат на автомобілі LEXUS LS 460 2011 року випуску.  Володіє усім капіталом  ПП “КВ МЕНЕДЖМЕНТ”, є кінцевим бенефіціарним власником 19 товариств з обмеженою відповідальністю. Нардеп також задекларував шість власних торгових марок, названих на честь свого імені, а також авторські права на дві статті.

Декларацію нардепа можна переглянути за посиланням.

Анатолій Кузьменко – іще один депутат від Кіровоградщини, який пройшов по мажоритарному списку зі 103 округу. До Верховної Ради Анатолій Кузьменко проходив від БПП «Солідарність», нині входить до цієї депутатської фракції.

Фото Моя ОлександріяУ 2015 році народний депутат за роботу  у раді отримав 75 тис 832. Пенсія Анатолія Кузьменка за той же період склала 15 тис 371 грн. Так само, як і інші обранці, 80, 5 тис грн. отримав народний обранець за виконання депутатських повноважень, а також майже 168 тис грн. компенсації оренди готельного номеру у Готельному  комплексі “Національний” Апарату Верховної Ради України. Понад 300 тис грн. прибутку Анатолій Кузьменко отримав у вигляді дивідендів та доходу від оренди майна.

Анатолій Кузьменко є власником двох житлових будинків площею 290 кв м і 42, 8 кв м у Головківці Олександрійського району на Кіровоградщині, а також двох земельних ділянок площею по  4,99 га у тому ж населеному пункті. Дві земельні ділянки площею по 5,39 га нардеп має у с. Ізмайлівка того ж району Кіровоградської області.

Анатолій Кузьменко має два автомобіля: Volkswalen Tiguan 2013 року випуску та Toyota Avensis 2008 року випуску.

Нардеп є кінцевим бенефіціарним власником двох підприємств: ТОВ «АгроВіста» та ТОВ «Королівське ХПП».

Декларацію нардепа можна переглянути за посиланням.

Докладніше про статки дружин цих нардепів, а також про інших депутатів, які пройшли до ВР від Кіровоградщини, читайте на «Акулі» згодом.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s