Екзамен від чемпіона

Саме такі протистояння дають багато інформації для роздумів нашим тренерам, адже граючи із сильними, сам стаєш сильнішим, або робиш висновки, які допоможуть грати краще в подальшому. Сьогодні ж перевага фаворитів була суттєвою й програти ми могли з більш великим рахунком. Але при цьому кропивичани мали шанси покарати киян за не досить вдалу реалізацію гольових можливостей і зробити кінцівку зустрічі нервовою.

Якщо повернутися до початку матчу, то до стартового складу гостей повернувся Борха, котрий зазнав пошкодження у кубковому матчі проти «Полтави». Також, уперше зі старту вийшов Джонатан Мойя, а Артем Сітало діяв на позиції правого півзахисника, замість Олексія Чичикова, якого не було в заявці на поєдинок. Проте серед запасних вже опинився Максим Ковальов, який відновився після ушкодження. Але не настільки, щоб зіграти на повну з київським «Динамо».

Очікувано саме господарі контролювали м’яч від початку зустрічі, «Зірка» ж діяла другим номером, розраховуючи на контратаки. Але, як відзначив після матчу наш тренер Даріо Друді, у нас не дуже виходив високий пресинг, а от помилок, як позиційних, так і технічних, було забагато. Уже на шостій хвилині «Динамо» створило дуже гострий момент біля воріт Євгена Паста. Андрій Ярмоленко, якого наші футболісти залишили один в один із опікуном, чого не дозволяли собі «Наполі» й «Фенербахче», виконав навісну подачу на голову Денису Гармашу. Останній пробивав упритул і варто відзначити майстерність Євгена Паста, котрий врятував свою команду, відбивши удар півзахисника суперників. Наша ж команда отримала шанс провести свою атаку ближче до десятої хвилини. Після вкидання з-за бокової лінії Артем Сітало намагався прострілити до штрафного майданчика киян, але зробив це не зовсім вдало, й м’ячем заволодів Артур Рудько. А на одинадцятій хвилині від пропущеного голу кропивничан урятував Руслан Зубков, котрий заблокував удар молодого вінгера Віктора Циганкова, після класної комбінації динамівців. Минуло ще кілька хвилин і Євген Паст не зовсім вдало зіграв на виході, випустивши м’яч із рук, а Андрій Ярмоленко хотів переграти нашого воротаря п’ятою, та голкіпер «Зірки» виправився і перевів м’яч на кутовий.

На жаль, на двадцятій хвилині матчу, який проходив за тотальної ігрової та територіальної переваги киян, підопічні Даріо Друді пропустили. Після кутового наші захисники винесли м’яч зі свого штрафного майданчика, але на підбиранні першим був Віктор Циганков. Лівий в цьому поєдинку хавбек «Динамо» пробив і після рикошету від нашого гравця на ударній позиції опинився Сергій Сидорчук , який холоднокровно вразив ближній кут воріт Євгена Паста – 1:0. Одразу ж господарі могли розвинути свою перевагу, але цього разу виблиснув майстерністю кропивницький страж воріт. Наш голкіпер витягнув м`яч із кута після небезпечного удару, дуже мотивованого й зарядженого на боротьбу, Андрія Ярмоленка, а добивання від Віктора Циганкова було неточним. У середині першого тайму Денис Гармаш розігнав контратаку, котра завершилася дальнім ударом над воротами від Віктора Циганкова. Свій шанс не використав і Олександр Гладкий, котрий відгукнувся на чудовий простріл Ярмоленка, але пробив у дотик трохи вище. На жаль, тренерському штабу «Зірки», до всіх складнощів цього протиборства, де суперники домінували досить відчутно, додалася ще й травма Артема Щедрого, якого, ще до перерви, замінив Олександр Кочура.

Тим часом, Євген Паст уже вкотре не дав відзначитися Віктору Циганкову, вигравши в нього ближній бій, при виході вінгера на побачення з нашим воротарем. Ближче до перерви, здавалося, що кропивничанам удалося відвести гру від своїх воріт, проте ще кілька «пострілів» від гравців київського «Динамо» відбулося. Зокрема, найнебезпечнішим був удар головою від Євгена Хачеріді – поруч зі стійкою. Отож, перший тайм завершився з рахунком 1:0 на користь господарів. Тут треба визнати, що в деяких епізодах нам дійсно пощастило, але й блискучі дії Євгена Паста не можна не відзначити.

Друга половина зустрічі розпочалася з небезпеки біля воріт «Динамо». Андрій Ярмоленко віддав невдалу передачу назад, і Артем Сітало отримав змогу пробити з меж штрафного майданчика, але вистрілив вище поперечини. Кияни відповіли ударом Сергія Сидорчука точно в руки Євгену Пасту. А пізніше, чергову свою нагоду не реалізував Віктор Циганков. Молодий півзахисник відгукнувся на передачу того-таки Сидорчука, пробив у дотик, але не поцілив в отвір воріт. Усе ж, на 57-й хвилині Віктору вдалося  буквально заштовхати м’яч у сітку воріт «Зірки». Цей гол став наслідком чергової класної комбінації господарів та індивідуальних дій Андрія Ярмоленка, котрий обіграв декількох  опікунів і встиг пробити від лицьової лінії. Боротьбу ж із захисниками та Євгеном Пастом виграв Циганков – 2:0. Не дав довести рахунок до розгромного наш найкращий гравець – Паст, який витягнув із кута черговий «постріл» Андрія Ярмоленка. На 76-й хвилині нарешті-таки відбувся удар по воротах «Динамо». Після розрізної передачі на ударній позиції опинився Олександр Кочура, але не зумів переграти Артура Рудька у ближньому бою. Одразу ж столична команда провела атаку у відповідь. Дерліс Гонсалес, котрий щойно з’явився на полі, наважився на дальній удар – м’яч пролетів поруч зі стійкою, хоча Євген Паст контролював його політ.

Найкращий момент в атаці «Зірка» змарнувала в заключній десятихвилинці. Артем Сітало прорвався у штрафний майданчик, обіграв опонента й міг, у принципі, віддавати передачу на порожні ворота Ігорю Загальському, але пробив сам і не влучив. Досить несподіваний шанс скоротити відставання у рахунку, на жаль, було змарновано. У компенсований час господарі поля втратили концентрацію, а той же Сітало на дальній стійці відгукнувся на навіс від Ігоря Загальського, зі штрафного удару, і пробив у дотик, але, на жаль, м’яч розминувся із ближньою стійкою.

Отож, фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу чемпіона України над нашою командою з рахунком 2:0. Загалом, треба відзначити, що перемога киян закономірна й справедлива, про що свідчать статистичні дані поєдинку. Але, завдяки самовідданості в обороні й подвигам Євгена Паста, нам вдалося не програти з великим рахунком, а в кінцівці підопічні Даріо Друді навіть мали шанси вразити ворота грізного конкурента. Сподіваємося, що висновки після цієї поразки дозволять набирати турнірні бали в наступних матчах.

«Динамо» (Київ) – «Зірка» (Кропивницький) – 2:0 (1:0).

2 жовтня 2016 року. Початок о 19:30. Київ. Стадіон НСК «Олімпійський». Оцінка поля: 5. 7025 глядачів. + 18 С. Ліга Парі-Матч, 1 коло, 10 тур.

Арбітр: Іванов Олександр (Макіївка).

Асистенти арбітра: Матяш Віктор (Донецьк), Володін Володимир (Херсон).

Четвертий арбітр: Грисьо Юрій (Львів).

Спостерігач арбітражу: Швецов Віктор (Одеса).

«Динамо»: 72. Рудько Артур, 7. Гладкий Олександр (11. Мораєс, 83), 9. Морозюк Микола, 10. Ярмоленко Андрій (к/к), 15. Циганков Віктор (25. Д. Гонсалес, 75), 16. Сидорчук Сергій, 18. Корзун Мікіта, 19. Гармаш Денис (17. Рибалка Сергій, 77), 24. Віда Домагой, 27. Макаренко Євгеній, 34. Хачеріді Євген. Запасні: 1. Шовковський Олександр, 5. Антунес, 14. Очігава Зураб, 41. Бєсєдін Артем. Головний тренер: Ребров Сергій.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к/к), 9. Щедрий Артем (27. Кочура Олександр, 30), 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем, 16. Мойя Агілар Джонатан Алонсо, 17. Фернандес Лопес Айтор, 18. Кучеренко Олександр, 24. Зубков Руслан (21. Загальський Ігор, 62), 29. Баєнко Володимир, 32. Екіса Імас Борха (10. Фаворов Артем, 70). Запасні: 30. Ганєв Геннадій, 23. Маткобожик Олександр, 55. Ковальов Максим, 99. Локтіонов Роман. В.о. головного тренера: Друді Даріо.

Гол: 1:0, Сидорчук Сергій (20); Циганков Віктор (57).

Попередження: Перейра Федеріко Ернан (20), Мойя Агілар Джонатан Алонсо (25), Кочура Олександр (54), Баєнко Володимир (55), Екіса Імас Борха (56), Фаворов Артем (71).